توقف ارائه خدمات تاکسیرانی به خودروهای فرسوده

[ad_1]

پدال نیوز- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی مشهد گفت: ارائه خدمات این سازمان به تاکسیهای فرسوده در سطح این کلانشهر از امروز ۲۵ تیر ماه متوقف شد.

به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، سید مهدی علوی مقدم روز یکشنبه افزود: با توجه به اخطارهای چند مرحله ای به رانندگان خودروهای فرسوده که نسبت به تکمیل روند نوسازی تاکسی خود اقدام نکرده اند، ارائه خدمات تاکسیرانی نظیر بیمه، تمدید پروانه و مرخصی به این خودروها متوقف شده است.
وی ادامه داد: همچنین از ادامه فعالیت تاکسیهای فرسوده که به دلیل آلودگی زیست محیطی و دودزا بودن متوقف می شوند نیز تا زمان تکمیل پرونده نوسازی خودرو جلوگیری می شود.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی مشهد گفت: هزار دستگاه تاکسی فرسوده در سطح این کلانشهر وجود دارند که رانندگان آنها یا نسبت به نامنویسی برای نوسازی خودرو اقدام نکرده و یا فرایند تکمیل پرونده نوسازی را تکمیل نکرده اند.
وی افزود: از پارسال تاکنون سه هزار و 800 متقاضی برای نوسازی تاکسی فرسوده در مشهد در سامانه ستاد سوخت نامنویسی کرده اند و در این چارچوب 2 هزار و 500 تاکسی جدید به متقاضیان واگذار شده است.
او ادامه داد: همچنین طبق اطلاعیه ستاد سوخت کشور از هفته گذشته تاکسیهای ساخت سال 1386 نیز می توانند برای نوسازی نسبت به نامنویسی اقدام کنند.
طبق قانون تاکسیهای با بیش از 10 سال سابقه فعالیت باید نوسازی شوند. 13 هزار و 250 دستگاه تاکسی فعال در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد به شهروندان خدمت می کنند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *